Міністерство соціальної політики підтримало позицію УА АПФ з приводу необхідності виключення НПФ із переліку осіб, яким необхідно вносити зміни до установчих документів для підтвердження статусу неприбутковості, та звернулося до Міністерства фінансів України із проханням врахувати особливості діяльності недержавних пенсійних фондів та внести зміни до статті 133 Податкового кодексу України.

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УА АПФ) звернулась до численних державних органів, звертаючи увагу на проблему, яка виникла відносно статусу неприбутковості недержавних пенсійних фондів. Зокрема, вимоги щодо внесення цілого ряду положень до статутів неприбуткових організацій суперечать вимогам Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» і тому НПФ не можуть включити такі положення до своїх статутів. УА АПФ запропонувала внести відповідні  зміни в постанову Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440, згідно якої усі існуючі неприбуткові організації мають здійснити перереєстрацію в органах державної фіскальної служби та надати установчі документи, які підтверджують відповідність неприбуткової організації вимогам п.133.4 статті 133 Податкового кодексу України.   

Міністерство соціальної політики відповіло на звернення УА АПФ: «Враховуючи, що недержавний пенсійний фонд – юридична особа, яка має статус неприбуткової організації, функціонує та провадить діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами, а також здійснює пенсійні виплати учасникам зазначеного фонду, на такі установи не поширюється абзац 3 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016р. № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

             
Довідка:

Українська асоціація адміністраторів пенсійних фондів (УААПФ) заснована в 2006 році, є саморегулівною організацією адміністраторів недержавних пенсійних фондів. 

УА АПФ приймає активну участь у розвитку законодавчої бази, моніторингу проблемних питань діяльності недержавних пенсійних фондів, активно взаємодіє з органами державної влади та суб’єктами фінансових ринків з метою запровадження та дотримання європейських стандартів якості послуг на ринку накопичувального пенсійного забезпечення та захисту інтересів учасників накопичувальних пенсійних фондів.

04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925