У вересні 2008 року, коли Недержавний пенсійний фонд «Покрова» розпочав свою діяльність, його учасниками були двоє осіб, на особистому рахунку яких у сумі було 602 грн. Станом на 1 вересня 2009 року, рік після початку діяльності, учасниками фонду стали 360 осіб, чиста вартість активів яких становить 222 тис. 709 грн. Для порівняння, станом на 17 лютого 2009 року учасниками фонду були 177 осіб, чиста вартість активів яких становила 73 тис. 80 грн. Це, за словами Володимира Ульянова, голови Наглядової ради Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів і компанії з управління активами «Всесвіт», які обслуговують діяльність НПФ «Покрова», найкращі показники щодо фізичних осіб серед усіх зареєстрованих в Україні недержавних пенсійних фондів.

Як в одному з інтерв’ю пояснив о. Василь Копичин, вартість активів на кожному індивідуальному пенсійному рахунку утворюється з внесених учасником фонду грошей та інвестиційного доходу, який нараховується щомісячно на всі накопичені кошти. Тобто, не лише на внески, але і на інвестиційний дохід, отриманий у минулих періодах. «НПФ – це не комерційне товариство, тому весь дохід розподіляється між його учасниками», – сказав голова Наглядової ради НПФ «Покрова». При цьому о. Василь припустив, що дохід у кожному періоді може бути різним. «Фондам заборонено гарантувати будь-який рівень прибутку на майбутнє. Фонд має право говорити лише про отримані результати. Ми не гарантуємо занадто високих відсотків, адже надійність фінансової установи обернено пропорційна величині відсотків, які вона гарантує», – наголосив о. Василь Копичин.

Важливо відзначити, що в НПФ «Покрова» здійснюються уже й перші виплати. Один з учасників влітку досягнув пенсійного віку і забажав отримувати недержавну пенсію. Станом на 1 вересня сума виплат склала 4 865 грн.

Довідка

1 вересня 2008 року в Україні розпочав роботу відкритий Недержавний пенсійний фонд «Покрова», засновником якого є Українська Греко-Католицька Церква в особі Блаженнішого Любомира. Виключною метою створення НПФ «Покрова» є соціальний захист вірних. «Ми покликали до життя наш пенсійний фонд "Покрова", дбаючи виключно про соціальний захист наших вірних», – сказав Глава УГКЦ, презентуючи «Покрову» працівникам ЗМІ.

Прес-служба НПФ «Покрова»

04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925