8 червня у Дрогобичі в Центрі душпастирства молоді проходив конкурс дитячого малюнка та нагородження переможців. У ньому взяли участь понад 190 дітей різних вікових категорій з теренів Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Організатором конкурсу виступив НПФ «Покрова».

Продовженням цього свята стало відкриття виставки в Єпархіальному музеї, яке пройшло 15 червня. Воно розпочалося благословенням та привітальним словом Преосвященного Владики Юліяна (Вороновського),  Єпарха Самбірсько-Дрогобицького. У своєму виступі архиєрей зазначив: «Я дуже тішуся, що у нас є такі здібні діти та щиро прошу батьків, аби підтримували та розвивали ці мистецькі обдарування у своїх дітях. Дуже добре, що під орудою дорослих вони роблять таку корисну справу, бо через малювання вони передають свій внутрішній духовний світ». Владика Юліян подякував усім дітям за участь у цьому конкурсі, а також своїми теплими словами заохотив їх до подальшої праці.

Кожен творчий конкурс передбачає виконання творів згідно з певними критеріями. Цього разу від його учасників вимагалося розкрити тему, а також показати належний малярський рівень. Попередньо було обумовлено, що малюнки будуть виконані в різних техніках. Право вибору залишалося за дітьми, тож на конкурс, підсумки якого підводило авторитетне журі, хлопчики і дівчата представили акварелі, малюнки, виконані гуашшю, графіку, аплікації. На святі усі присутні мали можливість почути із уст переможців стислу розповідь про мотиви вибору сюжетної лінії та композиції малюнків,  а також про особливості роботи над творами.

Серед найкращих майстрів пензля - Матківський Іван (с. Купновичі Самбірського району, 8 років), Склярська Ольга (с. Стрілковичі Самбірського району, 15 років), Пиж Ярослав (м. Борислав, 15 років). Лауреати конкурсу розповіли про те, яким вони бачать своє майбутнє, а також старість своїх батьків та родичів. Нагадаємо, що перед учасниками конкурсу було поставлене конкретне завдання та тема: через малюнок діти повинні були показати своє бачення старості. Як зауважили хлопчики та дівчатка, запропонована нова тема є досить цікавою. Вона ставить перед ними нові завдання, відкриває нові перспективи у їхній творчості. Юні художники подякували організаторам виставки за можливість взяти у ній участь. Для багатьох дітей презентація та  виставлення власних робіт у музеї стало своєрідним творчим дебютом.

На завершення свята на дітей чекав солодкий стіл, де вони мали змогу ближче познайомитися, щиро поспілкуватися і, звичайно ж, поділитись досвідом та творчими здобутками. А ми, організатори, бажаємо усім дітям не зупинятися на досягнутому, а розвивати свої таланти.

Тарас ШАФРАН,
консультант НПФ "Покрова"

04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925