Таке твердження прозвучало під час засідання за круглим столом на тему: „Реформування системи пенсійного забезпечення в Україні в умовах фінансово-економічної кризи”. Засідання відбулося 12 червня 2009 року у Києві. Його організували Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України і Науково-дослідний інститут фінансового права.

Під час роботи було повідомлено такі цікаві цифри: в Україні зареєстровано 109 недержавних пенсійних фондів, з яких 71 ‒ реально працюють (серед них НПФ „Покрова”). Учасниками НПФ є 50, 8 тис. громадян, яким належать 660 млн. грн (на кінець другого кварталу) активів.

Природно, що в рамках роботи круглого столу майже всі виступаючі говорили про проблеми солідарної системи пенсійного забезпечення, про третій рівень забезпечення (добровільне накопичення) і про необхідність запровадження в Україні другого рівня пенсійного забезпечення (обов’язкового загальнодержавного накопичення). „Покоління сьогодні працюючих має борг перед тими, хто працював тоді, коли вони були дітьми. Адже коштом їхніх податків вони вчилися в навчальних закладах, відпочивали в дитячих відпочинкових установах тощо”, ‒ сказала Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, академік НАН України, говорячи про солідарну систему пенсійного забезпечення.

У свою чергу Олена Гаряча, заступник Міністра праці та соціальної політики України, сказала, що солідарна система пенсійного забезпечення завжди буде здійснюватися, „але який буде її рівень?”, ‒ запитала вона. Тому, за її словами, потрібно старатися про запровадження другого рівня пенсійного забезпечення.

На думку Володимира Ульянова, голови Спостережної ради Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів і компанії з управління активами "Всесвіт", родзинкою української моделі недержавного пенсійного забезпечення є соціальна спрямованість НПФ, тобто, що існуюче законодавство передусім дбає про забезпечення інтересів учасників фондів. А говорячи про вимоги до НПФ, які відбиратимуться для роботи на другому рівні, він вказав на такі ознаки: досвід в організації пенсійного обслуговування, персоніфікованого обліку, можливості інвестування та оцінки активів в умовах щоденних вхідних та вихідних грошових потоків, щоденного визначення частки кожного учасника в активах фонду та вартості цієї частки тощо.

Прес-служба НПФ „Покрова”

04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925