"Найближча перспектива – це відкриття у кожній єпархії/екзархії УГКЦ консультаційно-інформаційних пунктів (КІПів), де можна було би кожній людині отримати повну інформацію щодо цього фонду зокрема, та системи недержавного пенсійного забезпечення загалом. Це робимо для того, щоб навчити людей як користатися грішми, як їх ефективніше заощаджувати", – в інтерв’ю радіо "Воскресіння" сказав о. Василь Копичин, голова Наглядової ради Недержавного пенсійного фонду "Покрова", розповідаючи про перші місяці діяльності фонду.

Говорячи про зиск, який має Церква від заснування свого фонду, о. Василь пояснив, що головна мета – це соціальний захист вірних. "Ідея Церкви – це дійсно велика гуманність, адже УГКЦ не буде мати якоїсь особливої користі від заснування свого пенсійного фонду. Кожна копійка: чи це гривня, чи сто гривень, відкладається на окремий рахунок кожного учасника і це власні гроші тієї людини, які переходять з покоління в покоління", – сказав голова Наглядової ради НПФ "Покрова".

Відповідаючи на запитання, чому Церква створила свій пенсійний фонд, а не стала учасником якогось уже існуючого (в Україні зареєстровано понад сто недержавних пенсійних фондів), о. Василь сказав, що можна було так вчинити, але "тоді би відповідальність перекладалася на ті чи інші плечі". "У важкі моменти життя народу Церква завжди підставляла своє плече. Наприклад, у часах Митрополита Андрея (Шептицького) поряд з тим, що існували світські банки, якісь підприємства Церква, дбаючи про соціальні потреби своїх вірних, засновувала свої банки, кооперативи, кредитні спілки, які допомагали людям. У той спосіб Церква пропагувала ті нові методи, нові способи господарювання, які можна було впровадити в економіку", – відповів о. Василь Копичин, голова Наглядової ради НПФ "Покрова".

Департамент інформації УГКЦ

Фото радіо "Воскресіння"

04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925