Майбутнє пенсійне забезпечення, як би це прикро не звучало, продовжує бути для багатьох українців таємницею за сімома замками. Найчастіше це спричинено небажанням чи лінивством самих людей, яким не вистачає часу і витривалості розібратися з цим питанням. Проте, у цьому випадку йдеться про власне майбутнє. Ба навіть більше, йдеться про майбутнє, на яке можна вплинути вже сьогодні.

Станом на 4 листопада 2024 року мінімальна пенсія в Україні становить 2 361 грн. Вона дорівнює прожитковому мінімуму для людей, які втратили працездатність.

Пенсійний фонд України у жовтні повідомив про те, що середня пенсія сьогодні сягає 5 852 гривні. Відповідно до прийнятого у першому читанні бюджету країни на 2025 рік, у березні 2025 року на пенсіонерів очікує індексація, а отже, часткове підвищення суми пенсійного забезпечення. За прогнозами соціальних експертів, індексацію проведуть на рівні 10-12 %. Враховуючи усе це, розмір середньої пенсії зросте на 500-600 гривень. Тож вона коливатиметься у межах 6 300 – 6 500 гривень.

У 2024 році пенсійне забезпечення в Україні залежить від двох основних чинників – страховий стаж та зарплата людини.

Для того, щоб вийти на пенсію у 60 років у 2024 році необхідно мати не менше 31 рік страхового стажу. Наразі працює солідарно-бальна система, де кожен бал отримують за трьома показниками: середня зарплата помножена на індивідуальний коефіцієнт зарплати та помножена на коефіцієнт страхового стажу.

Звучить доволі складно, чи не так? Але нумо рахувати. Це допоможе побачити усе практично. Якщо майбутній пенсіонер отримував впродовж 2023 року 12 тисяч гривень зарплати щомісяця. Середня зарплата тоді була орієнтовно 14 тисяч. Для розрахунку індивідуального коефіцієнта зарплати ділимо свою зарплату на середню та отримуємо 0,85.

Коефіцієнт страхового стажу можна вирахувати помноживши кількість років стажу пенсіонера на 0,01. Припустимо, це 30 років *0,01=0,3.

Тепер помножуємо показники: 14000 (середня зарплата по країні)*0,85 (індивідуальний коефіцієнт зарплати)*0,3 (коефіцієнт страхового стажу) = 3 570 гривень пенсії.

Ось так на сьогодні виглядає пенсійна математика. Мабуть, у такому форматі та сумі вона не надто до вподоби. Щоби зробити цифри більшими, кожен громадянин України має можливість звернутися до недержавних пенсійних фондів задля того, щоби подбати про власну пенсію самостійно. Це здійснюється через регулярні фінансові внески задля їхнього накопичення та примноження. Недержавний пенсійний фонд зобов’язується не лише зберегти їх, але й інвестувати у дієві фінансові механізми задля збереження від інфляції та зростання накопиченої суми.

Також варто додати, що кожен недержавний пенсійний фонд на своїй інтернет-сторінці часто пропонує опцію «Пенсійний калькулятор». За допомогою цієї опції ви можете самостійно вирахувати розмір майбутньої додаткової пенсії у відповідності до суми внесків, тривалості та регулярності їхнього вкладення. Недержавний пенсійний фонд «Покрова» із унікальною історією та місією на ринку пенсійних фондів готовий вам у цьому допомогти.

НПФ «Покрова»
15 листопада 2024 року
04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925