Вихід на пенсію - це значна зміна в житті, яка може вплинути на вашу фінансову стабільність, соціальне життя та повсякденні справи. З віком ми природно стаємо більш свідомими щодо свого фізичного здоровя, але не менш важливо зосередитися на психічному чи ментальному благополуччі. Вихід на пенсію іноді може призвести до негативних наслідків для нього, таких як стрес, тривога, самотність або навіть депресія.

На щастя, є способи підготуватися до цих викликів. Застосовуючи здорові стратегії подолання труднощів, ви можете захистити своє психічне здоров’я і насолоджуватися більш повноцінним життям на пенсії.

Як ментально приготуватися до виходу на пенсію?

Підготовка до виходу на пенсію може розпочатися задовго до досягнення пенсійного віку. Оскільки вік виходу на державну пенсію відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» наразі становить 60, 63 або 65 років у залежності від набутого особою страхового стажу, важливо дати собі достатньо часу для планування майбутнього. Ось кілька ключових кроків, на які варто звернути увагу:

1.      Визнайте, що зміни неминучі

Вихід на пенсію змінює звичний уклад життя. Ви можете почуватися самотніми без щоденного спілкування з колегами, відчувати нудьгу через зменшення обов’язків або навіть боротися з почуттям незатребуваності, якщо ваша робота була предметом гордості. Ці емоції абсолютно нормальні і є частиною переходу до виходу на пенсію, тому не лякайтеся, якщо вони виникають. Ба більше, визнайте їх та не намагайтеся заперечувати.

2.      Плануйте заздалегідь, щоб полегшити собі життя

Фінансова підготовка - це ключ до управління переходом на пенсію. Знайдіть час, щоб оцінити, як зміна доходу може вплинути на ваш спосіб життя. Використовуйте такі інструменти, як наш пенсійний калькулятор, щоб оцінити, як довго вам вистачить на пенсію, враховуючи ваші внески, поточні заощадження та вік. Вивчіть різні варіанти пенсійного забезпечення, наприклад, державне пенсійне забезпечення, недержавне пенсійне забезпечення, пропозиції недержавних пенсійних фондів. НПФ «Покрова» та його команда готові завжди вам у цьому допомогти!

Подумайте про свої особисті цілі після виходу на пенсію - чи то ремонт будинку, вивчення нових навичок, волонтерство або більше часу з сімєю. Приєднання до соціальних спільнот з іншими людьми, які перебувають на подібному життєвому етапі, також може допомогти вам залишатися на зв’язку і тим самим не втратити такі важливі для нашого повсякденного життя соціальні контакти.

Плануючи заздалегідь, ви можете зменшити стрес і тривогу, які часто приходять з виходом на пенсію.

3.      Виходьте на пенсію поступово

Замість того, щоб одразу переходити від повної зайнятості до повного виходу на пенсію, подумайте про поступове скорочення робочого часу. Наприклад, ви можете перейти на чотириденний робочий тиждень за два роки до виходу на пенсію, якщо таке можливо. Або ж спробувати поступово налагоджувати контакти із людьми вашого віку, які стикаються із подібним викликом.

Полегшення виходу на пенсію таким чином може допомогти мінімізувати шок і дезорієнтацію, які іноді виникають при раптовому переході до нового способу життя.

4.      Не відкидайте нагод додаткових пенсій

Якщо ви ще не розпочали піклуватися про власне пенсійне забезпечення, то саме час про це подумати. Недержавні пенсійні фонди пропонують хороші та вигідні пенсійні контракти для своїх учасників. Регулярне та поступове накопичення коштів на пенсійному рахунку при допомозі недержавних пенсійних фондів, таких як НПФ «Покрова», дозволить вам провести більш гідну та комфортну старість.

Якщо ж ви вже накопичили кілька пенсій протягом своєї кар’єри, розгляньте можливість об'єднати їх в один план. Це може спростити управління вашими фінансами і потенційно заощадити гроші на непотрібних комісіях. Маючи все в одному місці, ви отримаєте чіткіше уявлення про свою фінансову ситуацію, що полегшить прийняття обґрунтованих рішень щодо вашого майбутнього.

НПФ «Покрова»
04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925