Коли справа стосується вашого психічного/ментального здоров’я, планування наперед може значно зменшити стрес і занепокоєння. Це також підвищує шанси на успіх у виконанні поставленого завдання! Чим раніше ви врахуєте наступні моменти, тим краще ви будете підготовлені до виходу на пенсію і тим менше хвилюватиметеся з цього приводу.

Підготуйте свої фінанси

Однією із найбільших значущих змін при виході на пенсію є зміна доходів. Замість того, щоб щоденно працювати на місячну зарплату, як це зазвичай відбувається у працездатний період життя, ви будете отримувати пенсійне забезпечення. І якщо ви не вирішили вийти на пенсію достроково, ви, ймовірно, також зможете претендувати на державну пенсію.

Але задля того, щоби приготуватися належним чином до виходу на пенсію у фінансовій сфері, варто собі поставити і чесно відповісти на декілька запитань:

  • На яке пенсійне забезпечення я можу розраховувати відповідно до мого місця праці та стажу роботи?
  • Чи матиму я право лише на державну пенсію?
  • Чи будуть у мене в пенсійний період інші джерела доходів?
  • Скільки становитимуть мною очікувані щомісячні витрати?
  • І головне, чи вистачить мені доходів, щоб покрити мої очікувані витрати?

Коли ви чесно відповісте на ці запитання та усвідомите собі, який фінансовий стан буде для вас прийнятним під час пенсійного періоду, ви зможете підготуватися до цього періоду життя заздалегідь. Наприклад, ви можете заручитися допомогою недержавних пенсійних фондів, одним з яких є НПФ «Покрова», і укласти пенсійний контракт задля забезпечення собі додаткової пенсії. Якщо ви вже це зробили, то можете застановитися щодо того, щоби збільшити свої пенсійні внески, поки ще працюєте, або змінити свої очікування щодо способу життя на пенсії, який ви реально можете собі дозволити.

Допоміжним інструментом для цього вам буде «Пенсійний калькулятор», який ви можете знайти на нашому офіційному сайті.

Розгляньте свої варіанти пенсійного забезпечення

У зв’язку з попереднім пунктом, подумайте про те, як використовувати свою додаткову пенсію після виходу на пенсію. У вас буде кілька варіантів:

  • Ви можете використовувати її по частинах, знімаючи лише ту суму коштів, яка вам необхідна, і залишаючи решту для подальшого зростання через інвестиції;
  • Врегулюйте розмір додаткової пенсії таким чином, щоби у вас на руках не залишалося «надмірних» коштів;
  • Застановіться над можливостями вкладення ваших коштів у різні фінансові інструменти чи бізнес-проєкти. Однак, не забувайте про пильність та фінансову грамотність.

Ваші обставини та бажаний спосіб життя на пенсії впливатимуть на ваше рішення. Якщо вам важко прийняти рішення, ви можете заздалегідь поговорити про це з незалежним фінансовим радником.

Подумайте про свої особисті цілі

Є лише одна річ, яку ви не повинні робити на пенсії, і це - сидіти склавши руки і втупившись у стелю. Все інше доступне! Тож запишіть усі ваші бажання, які ви хотіли б здійснити, та цілі, яких би прагнули досягнути. Для цього можете використати наведений нижче метод. Він допоможе дізнатися, які цілі є найбільш досяжними.

Приклад перший
Мета: Навчитися користуватися ПК (персональним комп’ютером);
Спосіб: Запис на щотижневі онлайн-заняття;
Вартість: 200 грн. за урок;
Термін: 2 раз на тиждень протягом року;
Нагорода: реєстрація у Facebook.
 
Приклад другий
Мета: Ремонт будинку;
Спосіб: наймана будівельна бригада;
Вартість: 20 тис. грн;
Термін: щоденно протягом 3 місяців;
Нагорода: вечеря з друзями в оновленому будинку.
Приєднуйтеся до спільнот

Взаємодія, стосунки та спілкування з іншими людьми є важливою та корисною частиною життя. І якщо ви звикли щодня спілкуватися з людьми на роботі, ви справді помітите, коли їх не стане поруч. Застановіться над тим, щоб приєднатися до деяких спільнот за власними уподобаннями задовго до того, як ви підете на пенсію. Це дозволить вам налагодити добру мережу друзів, з якими ви можете продовжувати спілкуватися та робити щось.

Якими можуть бути ці спільноти?
  • Групи місцевих громад;
  • Групи спеціальних інтересів;
  • Релігійні громади;
  • Книжкові/кіноклуби;
  • Спортивні клуби.

Пам’ятайте, що ваша пенсія належить вам. Пенсійний відпочинок є неминучим та важливим етапом життя, на який ви заслужили. Тож життя на пенсії залежатиме також саме від вас і вашого сприйняття обставин. Ви можете замкнутися у чотирьох стінах своєї квартири, нарікаючи на сусідів зверху, які занадто гучно слухають незрозумілу сучасну музику, а можете вийти на вулицю, щоби насолодитися свіжим повітрям, ранковим сонцем та ароматом квітів, ділячись своїми враженнями із тими людьми, яких зустрінете. Все залежить від вас.

04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925