Недержавні пенсійні фонди із кожним роком перестають бути екзотикою для українців. З 2005 року, відколи законодавство України дозволило людям самостійно піклуватися про власне пенсійне майбутнє за посередництвом цих фондів, їхня кількість невпинно зростає. Однак, у свідомості громадян України досі залишаються певні міфи та стереотипи, повязані з їхньою діяльністю. Відповідно, це стає на перешкоді людям подбати про гідну пенсію.

Спробуймо у кількох наступних статтях коротко представити найпоширеніші міфи про недержавні пенсійні фонди та, наскільки це нам вдасться, розвінчати їх.

Отож, перший із них твердить, що накопичувати кошти на довгострокову перспективу у фінансовій установі – це занадто ризиковано.

Міф №1: Занадто високий ризик

Для багатьох українців підписати пенсійний контракт із фондом є занадто високим ризиком. Таке ставлення походить від недовіри до фінансових установ як таких. І причин цього є дві: наслідок браку інформації і знань, зокрема із фінансової грамотності, а також минулий негативний досвід. Українці досі боляче пригадують втрату своїх заощаджень на ощадних книжках. Ще одним видом страху є боязнь неправильної інвестиційної політики, яку веде кожен недержавний пенсійний фонд. «А що, якщо раптом фонд інвестує у ризиковані активи і це призведе до втрати коштів?» - запитують люди.

Тепер прийшов час розвінчувати міф. Насправді, недержавні пенсійні фонди (НПФ) створюються і діють відповідно до Закону «Про недержавне пенсійне забезпечення». І саме цей закон гарантує їхній захист від банкрутства. Навіть якщо у певний момент засновники вирішують ліквідувати фонд, закон зобовязує їх передати всі накопичені активи до іншого пенсійного фонду. Такий механізм забезпечує повну безпеку пенсійних заощаджень.

Другий важливий аспект, який варто знати, полягає у тому, що недержавні пенсійні фонди є різними. А отже, і свою діяльність вони здійснюють по-різному. Зокрема, вони пропонують широкий спектр інвестиційних стратегій: розпочинаючи від більш консервативних, і завершуючи якнайбільш агресивними. Це дозволяє громадянам обирати рівень ризику, який найкраще відповідає їхнім фінансовим цілям та толерантності до ризику.

Слідуємо далі. Недержавні пенсійні фонди інвестують пенсійні накопичення у високонадійні активи. Вони зобовязані законом України дотримуватися суворих вимог законодавства щодо вибору активів та їх розподілу в портфелі. Наприклад, до 50% коштів можуть бути розміщені на банківських депозитах, але не більше 10% в одному банку. Аналогічно, до 50% може бути інвестовано в державні цінні папери. Інші класи активів, такі як корпоративні акції та облігації, обмежені 40% портфеля, причому не більше 5% може бути вкладено в одного емітента. Очевидно, що такий диверсифікований підхід до інвестування мінімізує ризик, уникаючи надмірної залежності від будь-якого одного активу, гарантуючи, що більшість заощаджень залишаються в безпеці, навіть якщо один з активів зазнає проблем.

Не можна забувати і про той факт, що активи фонду повністю відокремлені від активів обслуговуючих компаній і залишаються виключною власністю учасників фонду.

Крім того, якщо ви незадоволені результатами діяльності фонду або якістю обслуговування, ви можете будь-коли перевести свої заощадження до іншого недержавного пенсійного фонду.

А щоби цілковито розвіяти усі ваші сумніви, запрошуємо відвідати наш офіційний сайт Відкритого недержавного фонду «Покрова» або ж зателефонувати на нашу гарячу лінію. Там ви зможете обговорити із нашими консультантами усі побоювання чи моменти недовіри, щоби прийняти виважене рішення про власне пенсійне забезпечення. Консультації по телефону надаються цілковито безкоштовно.

НПФ «Покрова»
04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925