***

СТРУКТУРА ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

З прийняттям Законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і «Про недержавне пенсійне забезпечення», в Україні почалося реформування пенсійної системи.

Відтак, система пенсійного забезпечення в України формально складається з трьох рівнів та передбачає, що пенсійні виплати майбутнім пенсіонерам формуватимуться із 3-х незалежних джерел.

Такий спосіб розподілу пенсійних накопичень міг би дозволити збалансувати пенсійну систему та підвищити рівень життя при виході на пенсію.

Перший рівень - солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Це той варіант державного пенсійного забезпечення, до якого ми звикли: працюючі сплачують внески до Пенсійного фонду України та за рахунок цих внесків виплачуються пенсії сьогоднішнім пенсіонерам.

При цьому, не враховується, яку суму коштів/податків сьогоднішній пенсіонер перерахував впродовж свого трудового стажу у Пенсійний фонд.


 
Другий рівень - накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Згідно вимог цього рівня, роботодавець в обов'язковому порядку буде перераховувати кошти на персональний пенсійний рахунок працівника до  акредитованого недержавного пенсійного фонду або Накопичувального фонду.

З цього рахунку працівник, при виході на пенсію, буде отримувати виплати, розмір яких буде залежати від суми коштів, акумульованих на персональному рахунку.

На сьогодні ця система ще не впроваджена, але запуск другового рівня очікуємо орієнтовно у 2021р.

Між учасниками ринку пенсійного забезпечення, профільними державними органами та депутатським корпусом активно обговорюється концепції та умови його запуску.

Третій рівень - система добровільного недержавного пенсійного забезпечення.

Відповідно до цієї системи фізичні особи та роботодавці в добровільному порядку перераховують внески на свою користь чи на користь третіх осіб на індивідуальні пенсійні рахунки в недержавні пенсійні фонди.

Розмір пенсії, яка виплачується недержавним пенсійним фондом, залежить від розміру коштів, акумульованих на індивідуальному пенсійному рахунку, передбачене також успадкування накопичених коштів.

Недержавний пенсійний фонд, яким є НПФ «Покрова» - інструмент пенсійного накопичення, де ви маєте можливість самостійно впливати на розмір своєї майбутньої пенсії.

***

Перший і другий рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Другий і третій рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять накопичувальне пенсійне забезпечення.

Відповідно до норм Закону «Про недержавне пенсійне забезпечення», здійснювати цей вид пенсійного забезпечення в Україні мають право:

  • Недержавні пенсійні фонди через укладення пенсійних контрактів.
  • Страхові організації, але тільки на етапі виплат через укладення договорів страхування довічної пенсії.
  • Банківські установи через укладення договорів про відкриття пенсійних депозитних рахунків для накопичення пенсійних заощаджень, але тільки в рамках суми, визначеної для відшкодування вкладів Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (на поточний момент 200 000 грн.). Участь банків у системі недержавного пенсійного забезпечення не врегульовано профільними нормативними документами, які регулюють банківську діяльність.


***

ВІДКРИТИЙ НЕДЕРЖАВНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД «ПОКРОВА»  - є фондом, засновниками якого можуть бути будь-які одна чи декілька юридичних осіб (крім установ, що фінансуються з державного бюджету), а учасниками - будь-які фізичні особи незалежно від місця і характеру їх роботи.

Відкрийте для себе переваги пенсійної програми ПФ "Покрова"!
  Звертайтеся за телефоном інформаційної лінії вже сьогодні і пенсійні накопичення почнуть працювати для вас!
0-800-501-925
(безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні, з мобільного телефону – за тарифами вашого оператора). 

04119, Україна, м. Київ,
вул. Білоруська, буд. 23,
літера "А"
Зателефонуйте нам:
0-800-501-925